CajkBajk.cz - singlespeed, fixed gear kola
Dnes je 17.01.2021, Svátek má Drahoslav
Home Blog Kontakt FAQ

FAQ


 
--> Co je fixed-gear?
--> Co je single-speed?
--> Co je flip-flop náboj?
--> Proč ocel?Co je fixed-gear?

Fixed-gear, nebo chcete-li „furtšlap“ je kolo, kde je zadní náboj napevno spojen s pastorkem – nemá volnoběh. To znamená, že při jízdě musíte stále šlapat. Takto svá kola začali upravovat messengeři v New Yorku – cílem je maximální jednoduchost a efektivita pro jízdu městem. Jízda vyžaduje trochu cviku – pro fixed gear nemá použití brzd smysl, takže brzdíte smykem zadního kola. Při jízdě na fixed-gear kole je jezdec v daleko větším sepětí s kolem, ale hlavně – je to zábava.

NAHORU


Co je single-speed?

Single speed je kolo s jedním převodem, který má klasický volnoběh. Filozofií která určuje design našich kol je minimalismus a jednoduchost – naše kola jsou určena pro každodenní použití ve městě, takže je na nich minimum součástek které vyžadují seřizování a údržbu. To navíc umožňuje udržet puristický design a nízkou hmotnost

NAHORU


Co je flip-flop náboj?

Všechny kola která prodáváme jsou vybaveny flip-flop nábojem zadního kola, to znamená, že je můžete používat jako single-speed nebo otočením zadního kola jako fixed-gear.

NAHORU


Proč ocel?

Kola která prodáváme jsou postaveny na ocelových rámech, ty jsou dnes už zastoupeny minimálně v poměru k rámům hliníkovým. Přesto má tento materiál řadu výhod, které ho činí ideální volbou pro městská kola. Ocelový rám lépe pohlcuje nárazy – jízda je komfortnější. Rámy mají dlouhou životnost. Ocelové trubky používané pro stavbu rámů mají menší průměr, což umožňuje zachovat elegantní siluetu rámu. Steel is real!

NAHORU


podmínky | košík | novinky emailem

Copyright © 2010 CajkBajk.cz - singlespeed, fixed gear kola | Design | Hosting